Lidé

MHD
od roku 2014 prosazujeme lidštější a lepší MHD v Jihlavě.
Čeho jsme dosáhli?
• veřejné diskuze (odstartovala článkem http://www.jihlavske-listy.cz/clanek14867-trolejbus-rallye-aneb-proc-je-pro-me-nocni-murou-jezdit-trolejbusem-po-jihlave.html
)
• s pomocí studentů gymnázia racionalizace spojů, která bude realizována od jara 2016

CO CHCEME?
• MHD ZDARMA

• 3 solárně VYHŘÍVANÉ zastávky, které by byly uzavřené a prosklené, se vstupem pouze na Jihlavskou kartu (ochrana proti vandalům), jejich umístění: Horní Masarykovo náměstí, Dům zdraví, Kaufland

BABIČKOSPOJE (jednou denně např. v 8:00 by vyjel spoj na Dům zdraví, který by cestou nabíral babičky s holemi, nebyl by vázán jízdním řádem, proto aby mohl vždycky přibrzdit a počkat)

a v neposlední řadě:

SPOKOJENÉ ŘIDIČE (spokojený řidič=spokojený cestující)
Řidiči MHD v Jihlavě nejsou našimi nepřáteli, naopak jejich práce je obtížná a dle našeho názoru je třeba zlepšit podnikovou personální práci pro řidiče, zejména zkomfortnit jim pracovní podmínky a zvýšit vůči nim pozitivní motivaci, proto podporujeme:
Odměny řidičům za vstřícnost (např. takto: každý majitel jihlavské karty by získal 3 smajlíkové nálepky pro řidiče na jeden rok, svému oblíbenému řidiči by vylepil na kabinu smajlíka – řidiči by dostávali roční odměny podle počtu smajlíků, např. 100 Kč za jednoho smajlíka)

Spolupráce s Gymnáziem Jihlava 2015 - 2016
V roce 2015 jsme požádali studenty SEKUNDY A Gymnázia a PaedDr. Třískovou o spolupráci. Díky velmi zdatnému zapojení studentů jsme mohli uspořádat na gymmnáziu konferenci s účastí místní samosprávy v publiku. Projekt byl pojmenován "Jihlava 2030", neboť měl studenty vést k úvahám, jak by mohla Jihlava vypadat až budou dospělí a mít rodiny s dětmi. Výstupy projektu v podobě prezentací a obrázků Jihlavy jsou publikovány a tomto webu. Studenti se ve svých výtvarných pracích zaměřili hlavně na MHD. Za píli, svěžest nápadů i dotažení jejich nápadů až ke sdělitelné formě děkujeme jim i jejich milé paní profesorce. Spolupráce se studenty pokračuje i v roce 2016 a máme z ní velkou radost.

1. MHD v Jihlavě
2. Jihlava 2030 - sport, turistika, relaxace

3. Jihlava 2030 - obchodní služby

4.
Jihlava 2030 - zelené plochyl
5. Zábava v Jihlavě

6. Veřejné porostory města Jihlavy