Články


 

"změny k lepšímu se podařily,to samé místo v roce 2017, milejší, pěknější a náměstí je i pro maminky s kočárky..."

 

Dopravní platforma 2016 pro Jihlavu.

Dle rozhodnutí Zastupitelstva města z dubna 2015 bylo vyčleněno 900 tis. Kč na auto pro Městskou policii a pro radního města. Pro Městskou policii nyní zbývá 250 tisíc Kč.
Co byste pořídili Vy?


Ford Ranger, r.v. 2006 za 240 tis. Kč

 


Land Rover Discovery, r.v. 2006 za 200 tis.Kč

 


Jeep Cherokee za 200 tisíc Kč

 


 

Proč nejsou strážníci na náměstí?

 


 

Občané Jihlavy získali 19 000 Kč na vznik kvalitního územního plánu města

Jihlava, 25. února 2015 – Obyvatele Jihlavy, kteří nesouhlasí s podobou připravovaného územního plánu, podpořila Nadace VIA částkou 19 000 Kč. Díky tzv. Rychlému grantu, který získala neformální skupina občanů Jihlavy, budou moci okamžitě zareagovat.

Vznikající územní plán je podle mnohých Jihlavanů špatný. Likviduje jednu z mála klidových oblastí – Sasovské údolí. Jako celek je nevyvážený, rozděluje město na Sever a Jih a nepomáhá zalidnit krásné historické centrum. Zvyšuje počet obchvatů na dva, které mají být od sebe 350 – 1000 metrů. Nezaručuje občanům, že lokality k bydlení nebudou narušeny nevhodným developerským projektem, který jim sebere zeleň a místa na hraní pro děti.

Našim cílem je spojit síly jihlavské odborné veřejnosti a organizací k vytvoření tlaku na radnici. Veřejnost do rozhodování radnice chce být zapojena, proti plánu vzniklo již několik různých akcí občanského odporu v různých lokalitách. Dosud se však odpůrci nespojili,“ říká Zdeňka Heřmanová ze spolku občanů Jihlavy.

Pokud se nám názor veřejnosti do územního plánu otisknout nepodaří, jsme připraveni napadnout územní plán žalobou, aby nebyly bezprostředně ohroženy základní hodnoty a přírodní zdroje.“ dodává Heřmanová.

 „Výhodou Rychlých grantů je jejich dostupnost. O tom, kde peníze pomohou, rozhoduje hodnotící komise každý měsíc. Ze zkušenosti víme, že ve veřejných kauzách často záleží na rychlosti, s jakou jsou občané schopni zareagovat,“ upozorňuje na specifikum grantového programu Ondřej Šindelář z Nadace VIA.

 Pro více informací kontaktujte:

Zdeňku Heřmanovou

tel. 774960203, email z.hermanova@email.cz

Lidé sdružení ve vznikajícím spolku JIHLAVA VIVAT! mají profesní i lidskou zkušenost a zájem o zlepšování života v Jihlavě. Spolupracují s dalšími jihlavskými organizacemi a jednotlivci - odborníky i aktivními občany. Jako první téma si vzal vznikající spolek za svůj připravovaný územní plán na roky 2015 – 2030.

Rychlé granty – příspěvky až do výše 30 000 Kč pro aktivní lidi, kteří hájí veřejný zájem v českých městech a obcích a potřebují upozornit či aktivně zareagovat na problematickou situaci v místě, kde žijí. Rychlé granty jsou součástí programu Města z jiného těsta - http://www.mestazjinehotesta.cz.

Nadace VIA od svého vzniku v roce 1997 podpořila více než 3 400 dobročinných projektů částkou téměř 275 milionů Kč. Řadí se tak mezi největší a nejaktivnější české nadace. Mezi hlavní témata nadace patří rozvoj komunitního života a občanské společnosti v ČR.